Miután május 10-től a köznevelési és szakképzési intézmények rendes munkarendben működnek, a kormány már nem szorgalmazza az otthoni munkavégzést. Ezt rendeletben is megerősítette.
Figyelemmel arra, hogy a köznevelési intézményekben, a szakképző intézményekben, valamint a felnőttképzésben a rendes oktatásra történő visszatérésről és az óvodákban elrendelt rendkívüli szünet megszüntetéséről szóló rendelet alapján a köznevelési intézmények és a szakképző intézmények valamennyi évfolyama 2021. május 10. napjától rendes munkarendben működik,a közigazgatásban elrendelt lakó-, illetve tartózkodási helyen történő munkavégzés és a gazdaság szereplőinek felkérése, hogy törekedjenek az otthoni munkavégzés alkalmazására, megszüntetésre kerül
- olvasható a Magyar Közlönyben.
Mit is jelent ez?
A kormány azt mondta ki, hogy ahol megtehetik, az emberek menjenek vissza a munkahelyükre, a munkáltatónak nem kell arra törekednie, hogy a munkavállalók otthonról dolgozzanak. De ez így túl egyszerű.
Egy éve még a világ cégvezetőinek háromnegyede támogatta az otthoni munkavégzést a munkahét nagyrészében, most már csak a CEO-k ötöde...
2020-ban a megkérdezett cégvezetők túlnyomó többsége a távoli munkavégzés végleges elterjedését prognosztizálta. A KPMG friss kutatásában, ami már a pandémia harmadik hullámának tanulságait is magába foglalja, már nagyot fordult a világ. Csak minden hatodik cégvezető nyilatkozott úgy, hogy csökkenteni fogják az irodaterületeiket, és csak a munkatársak ötödét tervezik távoli munkavégzésben foglalkoztatni. Ugyanakkor kétharmaduk azt vallja, hogy ezeket a lépéseket csak akkor érdemes napirendre venni, ha már a kollégák legalább felét beoltották.