A legnagyobb streamingplatform összeállította, hogy felhasználói melyik sorozatokat nézték a leginkább. A listán a Jeffrey Dahmer-sztori és a Wednesday. Az is kiderül, mennyi időt töltünk online filmek nézésével.
A Netflix jelenleg a legnagyobb streamingplatform, saját gyártású sorozatai világszerte milliókat ültetnek a képernyő elé. Nézettségi adatai szerint szeptember 1-ig az öt legsikeresebb sorozata a Világgazdaság összeállítása szerint a következő volt:
A top öt sorozat
5. A vezércsel (The Queen’s Gambit)
A 2020-ban megjelent hét részes minisorozat Beth Harmon sakk-karrierjét követi nyomon. A sorozatot világszerte 112,8 milliószor nézték meg, és összesen 746,4 millió órát töltöttek a képernyő előtt. Anya Taylor-Joy alakítása és Walter Tevis regényének adaptációja óriási sikert aratott.
4. A Bridgerton család: Első évad (Bridgerton)
A Bridgerton család első évada szintén 2020-ban debütált, és hatalmas ovációval fogadták a nézők. A történet a londoni elit körében játszódik. Az első évadot 113,3 milliószor nézték meg, ami összesen 929,3 millió órányi megtekintés.
A Netflixnek az idei második negyedévben világszerte 277 millió előfizetője volt, több mint 8 millióval több, mint az előző negyedévben. A cég a 2023-as pénzügyi évben 33,7 milliárd dolláros bevételt realizált.
3. Jeffrey Dahmer – Szörnyeteg
A Jeffrey Dahmer-sztori sorozat nagy felháborodást keltett, hiszen a történelem egyik leghírhedtebb sorozatgyilkosáról szólt. A sorozatot 115,6 milliószor nézték meg, összesen 1,03 milliárd órát töltve el ezzel.
2. Stranger Things, 4. évad
Az egyébként is kiemelkedően népszerű sorozat legkedveltebb évada 140,7 millió megtekintést generált, az epizódok előtt ülve 1,83 milliárd órát töltöttek el. A következő évad 2025-ben várható.
1. Wednesday
A Jenna Ortega főszereplésével készült soft horror széria 252,1 millió megtekintést generált, és összesen 1,71 milliárd órányi képernyő előtt töltött időt. A második évad várhatóan 2025 szeptemberében érkezik.
Csalók is próbálkoznak
Érdemes mindig odafigyelni a Netflixtől érkező megkeresésekre, időről időre előfordul ugyanis, hogy - hasonlóan a bankoknál, pénzintézeteknél rendszeresen előforduló esetekhez - valójában csalók pályáznak a pénzünkre, bankkártya adatainkra, nem pedig a streamingszolgáltató. Télen például egy emailben a "Fizetési Módszer Frissítése" gomb a gyanútlan netezőket nem a Netflix oldalára, hanem egy, a csalók által üzemeltetett weblapra vitte, ahol aztán a"frissítés" leple alatt megpróbálnak banki adatokat, majd nyilván pénzt kicsalni tőlük. Az ilyen és hasonló levelek esetén mindig érdemes odafigyelni egyrészt a feladó címére, hogy az tényleg a Netflix -e, valamint, hogy a link milyen címre vinne minket.