Például fejlődik a videólejátszás és a fájlkeresés is
Fotó: Shutterstock

Hasznos fejlesztések érkeznek a Google Drive-ba

Több hasznos fejlesztés érkezik a Google Drive-ba a következő hetekben. Például fejlődik a videólejátszás és a fájlkeresés is. Soroljuk, mit lehet eddig tudni az érkező javításokról.


Videólejátszásban és fájlkeresésben is javul a Google Drive

A Google Drive 2012-ben indult és jelenleg az egyik legnépszerűbb felhőtárhely-szolgáltatás. A sok felhasználót annak is köszönheti, hogy a Gmail elterjedtsége miatt manapság a levelezőrendszer használóinak szinte mindegyike rendelkezik Google-fiókkal is. Ehhez pedig automatikusan jár a Drive 15GB-os ingyenes tárhelyszolgáltatása, a Google Workspace irodai alkalmazások integrációjával.

A PC World megjegyzi, hamarosan két jelentős fejlesztéssel bővül a Google Drive. Az egyik lényege, hogy a Google a platformon tárolt videóknál Dynamic Adaptive Streaming over HTTP (DASH) kódolást vezet be. Emiatt a mozgóképes tartalmak az internetkapcsolat minőségétől függő bitrátával lesznek lejátszhatók. Így gyorsabban elindulhat a videó, és sebesebb lehet az újrapufferelés is.

A fejlesztés várhatóan két héten belül érkezik. Először az újonnan feltöltött anyagoknál fogják használni az adaptív kódolást, de az idén frissíteni fogja a rendszer a régebbi feltöltéseket is.

A másik lényeges változás, hogy a Google átvariálja a keresést a Drive mobilos alkalmazásában. Így a jövőben kategóriák szerinti szűrőket is alkalmazni lehet a fájlok kutatásakor. Az új szűrési feltételek közvetlenül a keresősáv alatt jelennek meg, de az app magától is ajánl releváns kategóriákat a keresett kifejezés beírásakor.

A portál szerint ez a változtatás is a következő két hétben érkezhet, de először csak iOS-re. Androidos felhasználók később kapják meg, de ők is még az idén.

Több szolgáltatását korszerűsíti a Google

Egyébként a 2024-es Mobil Világkongresszuson jelentett be a Google néhány új, a hétköznapi felhasználóknak is fontos fejlesztést az Android és Wear OS rendszereken. Néhányban szerephez jut az MI, pontosabban a Gemini generatív chatbotszolgáltatás is.

Például beépül a Gemini a Google Messages-be. Ott egyebek mellett az üzenetek megírásában, valamint az események szervezésében segítheti a felhasználókat. Igaz, a kezdetekben csak béta verzióban és angol nyelven.

Emellett a jövőben az Android Auto az MI segítségével össze tuja foglalni az üzenetek és a csoportos csevegések tartalmát, hogy az kevésbé vegye el a sofőr figyelmét és idejét. Sőt, a mesterséges intelligencia segítségével könnyebbé válhat az üzenetküldés, a hívásindítás vagy a becsült érkezési idő megosztása az autós platformon keresztül.

A Google Maps pedig Lens TalkBack integrációt kap, ami segít felfedezni és azonosítani a közelben található helyeket, például ATM-eket, éttermeket és tömegközlekedési állomásokat. Sőt, az eszköz kameráját egy adott objektumra szegezve a funkció hangosan felolvassa az azzal kapcsolatos tudnivalókat, például a nyitvatartási időt vagy az értékeléseket.

A Wear OS-en pedig talán a leghasznosabb változás, hogy a Google Wallet-tel a felhasználók közvetlenül az okosóráikon is ellenőrizhetik a jegyeiket, a tagsági kártyáikat és a beszállókártyáikat a jövőben.

Ne hagyd ki!