Kína aggódik a fiatalokért, ezért eltiltja őket a videojátékoktól

Kínában arcfelismeréssel fegyelmezik a szófogadatlan gyerekeket

A kínai hatóságok vurtuális éjjeli őrjáratot indítanak, amelynek célja, hogy az összes olyan fiatalt kitiltsák az online platformokról, aki este tíz után videojátékozik. Mindezt az arcfelismerő funkció segítségével.



Kína néhány éve arra a következtetésre jutott, hogy a 18 éven aluli fiatalság túl sok időt tölt online videojátékokkal. 2019-ben a kormány bevezetett egy korlátozást, hogy elejét vegye a videojáték-függőségnek. A korlátozás az alábbiakat jelentette:

  • a 18 éven aluli fiatalok este tíz és reggel nyolc között nem játszhatnak online játékokkal
  • minden egyes hétköznap maximum 90 percet fordíthatnak videojátékokra
  • hétvégente három óránál többet nem játszhatnak kedvenc játékaikkal
  • a 16 éven aluliak maximum 200 jüant (nagyjából 9 ezer forint), míg a 16-18 év közöttiek 400 (cirka 19 ezer forint) jüant költhetnek havonta játékokra
  • mindenkinek fel kell töltenie a személyazonosító igazolványát, amely regisztrálva van az állam hivatalos adatbázisában
  • a személyi igazolvány alapján beazonosított fiatalokat az említett megkötések értelmében az online játékok egyszerűen kidobják a szerverről, és a vásárlási lehetőségeket is megszüntetik

Persze a fiatalokat sem kellett félteni, hamar rájöttek, hogyan játszható ki a rendszer. Egész egyszerűen a szüleik személyazonosító igazolványát töltötték fel. De a kínai hatóságok most visszavágnak.

A felsorolt korlátozások továbbra is érvényben maradnak, viszont ezentúl minden egyes felhasználónak, egy bizonyos idő után a telefonja arcfelismerő funkciójával igazolnia kell az életkorát. Ha valakit turpisságon érnek, azonnal kidobják a szerverről. A projekt az éjféli őrjárat fantázianevet kapta.

Középpontban a telefonok

Az arcfelismerő kormeghatározást először a világ egyik legnagyobb technológiai vállalata, a Tencent vezeti be. A Tencent már 2018 óta kísérletezik a funkcióval, és hamarosan több mint 60 játékában élesíti az ellenőrző rendszert. Fontos megjegyezni, hogy Kínában sokkal népszerűbbek a mobilos játékok, mint más országokban, így a korlátozás rengeteg fiatalt fog érinteni. 2019-ben számos vállalat kritizálta Kína döntését, mondván, hogy óriási bevételektől esnek el a korlátozások miatt. Mondjuk úgy, nem sokra mentek a panaszkodásukkal. A kommunista páet által irányított hatalmas ország a továbbiakban azt tervezi, hogy a 18 éven felülieknek szánt termékek online vásárlását is kibővíti az arcfelismerő rendszerrel.

Kína azzal indokolta a lépését, hogy aggódik a fiatalok fizikai és mentális egészsége miatt. 2018-ban a WHO történetében először hivatalosan is mentális betegségként jegyezte be a videojáték-függőséget.

Ne hagyd ki!