Vöröshere a kertben

Vörösherét a kertbe? Ezért jó választás

Kiváló takarmánynövény, szeptemberig több hónapon át virágzik szép látványt nyújtva, ritkábban kell nyírni, mint a sima pázsitot és még gyógyhatása is van például gyulladások csökkentésére használható. Terítéken a vöröshere.


A vöröshere évelő növény, erős karógyökérzete 60–70 centiméter mélyre is a talajba hatolhat. Májustól szeptemberig virágzik. Szirmai bíborpirosak, kellemes illatúak. Szára általában 20–30 centiméter magas.

A vöröshere a lucerna után a második legértékesebb pillangósvirágú szálas takarmánynövény. Puffasztó hatása miatt legeltetni nem szabad, csak szárítva etethető. A tyúkoknak azonban érdemes zöldként is adni belőle, mert növeli a tojáshozamot, és javítja a tollazat minőségét.

Hosszú gyökereinek köszönhetően a nagy melegben is sokáig zöld marad, ráadásul engedi szellőzni a talajt. Hónapokon át virágzik csodaszép látványt nyújtva. Sokkal ritkábban kell nyírni, mint a sima pázsitot.

Gyógyhatása is kiváló

A népi gyógyászatban már régóta használják a vörösherét, például gyulladáscsökkentésre, köhögés csillapítására, görcsoldásra, idegrendszeri rendellenességek, depresszió ellen, menopauza tüneteinek csökkentésére, gátolja rákos sejtek és új vérerek kialakulását - írja a 24.hu.

Íme a 11 növény, ha nem akarsz a gyeppel bajlódni

Korábban bemutattuk az Agroinform javaslatát arról a 11 növényről, amely alternatívája lehet a fűnek a kertben. Ezek:

Kúszó pázsitszulák

Kúszó kakukkfű

Japán kövérke

Repkénykecskerágó

Illatos gólyaorr

Édes tüdőfű

Fehér árnyékliliom

Bőrlevél

Kúszó lángvirág

Foltos árvacsalán

Borostyán


Ne hagyd ki!