Kijött a száz leggazdagabb magyar legújabb listája. Az első két legtehetősebb ember sikeresen megőrizte a pozícióját, bár a második vagyona éppen csak stagnált az utóbbi évben. A dobogó harmadik fokán azonban változás történt.
Kint van a legújabb százas lista
Továbbra is Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar. Nagyjából 480 milliárd forintos vagyonnal rendelkezhetett a tavalyi év végén, ami 60 milliárddal több, mint egy évvel korábban. A képzeletbeli dobogó második fokán Csányi Sándor OTP-vezér állt 420 milliárd forinttal 2021-ben. Az ő vagyona stagnált az elmúlt évben, amit a szakértők elsősorban a bank részvényárfolyamának a gyengélkedésével indokolnak – írja a Portfolio.
A harmadik helyen azonban változás történt. Az áprilisi választáson a Megoldás Mozgalom (MEMO) pártjával induló Gattyán György "pornómilliárdos" lekerült a dobogóról. A kiadvány a vagyonát 317 milliárdra becsülte, ami elmaradt Felcsuti Zsolt, a géptartozékgyártó MPF Holding többségi tulajdonosának 345 milliárdja mögött.
A tíz leggazdagabb magyar listája
- Mészáros Lőrinc – 480 Mrd Ft
- Csányi Sándor – 420 Mrd Ft
- Felcsuti Zsolt – 345 Mrd Ft
- Gattyán György – 317 Mrd Ft
- Veres Tibor – 254 Mrd Ft
- Jellinek Dániel – 240 Mrd Ft
- Bige László – 201 Mrd Ft
- Szíjj László – 193 Mrd Ft
- Széles Gábor – 191 Mrd Ft
- Kasza Lajos – 136.5 Mrd Ft
Nem lettek szegényebbek a leggazdagabbak
A kiadvány számítása szerint a száz leggazdagabb magyart nem viselte meg a pandémia, hiszen az összvagyonuk tavaly is növekedni tudott, és meghaladta a 6223 milliárdot. Nagyjából 12 százalékkal gyarapodhattak, miután 673 milliárddal rendelkeztrek többel, mint egy évvel korábban.
A friss felsorolásban összesen négy új név szerepel a tavalyi évhez képest: Hermann Kamilla, az Indotek résztulajdonosa (46. hely, 36,5 milliárd), Kis-Szölgyémi Ferenc, aki a hazai létesítmény-fenntartási piacon érdekelt (71. hely, 23,7 milliárd), Ács Balázs, aki a Masterplast társtulajdonosa (90. hely, 18,1 milliárd) és a naperőművekkel foglalkozó Lugos Roland (92. hely, 16,8 milliárd). A felsorolásban egyébként két hölgy kapott helyet.
Az elemzés megjegyzi, hogy amíg két évtizeddel ezelőtt 2,3 milliárd forinttal már fel lehetett kerülni a listára, idén a határ 12,7 milliárd volt.