Múlt szombaton nagy sürgés-forgásra lehettek figyelmesek Délegyházán, a civilek háza környékén Czanik Balázs által szervezett Allati Jó Családi napon. A Hungarian Vizsla Inu csapata összesen 7,8 tonna kutyatápot adtak át a Hangya szövetségnek amellyel megdöntötték az egy napon belüli állateledel adományozás Guinness és magyar rekordját. A korábbi csúcstartó 5,5 tonnányi napi rekorddal van a magyar csapat mögött. A magyar rekord már hivatalos a Guinness még elfogadásra vár, ami pár hónapot is igénybe vehet. Az akció különlegessége, hogy a tetemes mennyiségű kutyakaját teljes egészében virtuális fizetőeszközzel finanszírozták.
„A Hungarian Vizsla Inu (HVI) eredetileg is befektetési és jótékonysági kriptovalutaként indult. Amellett, hogy a holderek természetesen jó üzleteket is köthetnek, számunkra fontos volt, hogy jó ügyeket is szolgáljunk" - mondta Gülsen Péter, Hungarian Vizsla Inu egyik alapítója.
„Az első jótékonykodásunk úgy indult, hogy a baráti társaságunk fejenként húszezer forintot dobott össze. Akkor néhány zsák eleséget tudtunk venni, amiket elvittünk egy menhelyre. Ehhez képest most 7,8 tonnányi kutyatáp gyűlt össze többmillió értékben, és 8 menhely kutyusai részesedhetnek belőle" - árulta el a HVI csapatának képviselője.
Közösségi és kripto is
A közösségi finanszírozással valósult meg: a vizsla pénz minden tulajdonosa közvetetten, azzal, hogy vásárolt HVI Tokent hozzájárult az akció sikeréhez, valamint az alapítók is beszálltak.
„Be akartuk írni a nevünket a történelemkönyvekbe, hogy egy magyar projekt is képes nemzetközi sikereket elérni és egy ilyen adományt megfinanszírozni. Hatalmas öröm ez számunkra, azonban nem elégszünk meg ennyivel és tovább folytatjuk jótékonysági programunkat" - tette hozzá Gülsen Péter, aki hozzátette: ezzel párhuzamosan nemrég elindították a vizslamarket.io webcímen elérhető rendszerünket is, ami NFT rendszeren keresztül lehetőséget nyújt arra, hogy akár állatokat is örökbefogadjunk.
"Egyszerűen úgy működik, hogy a platformunk segítségével kiválasztjuk az örökbefogadni kívánt állatot, majd kriptóért cserébe adoptáljuk. Az örökbefogadás összege a menhelyhez vagy állatkerthez kerül (költségeket levonva) és ezért cserébe megkapjuk a képet és örökbefogadási dokumentumot NFT formájában. Mi több, még utólag is továbbadhatjuk ezeket a dokumentumokat minimális rossz érzet nélkül, hiszen akárhányszor gazdát cserél az adott NFT, annyiszor támogatásban részesül a menhely vagy állatkert" - árulta el a fejlesztőcsapat vezetője.