A Mészáros Aalapítvány képzéssel, pénzzel segíti öt hazai egyetem diákjait
Fotó:123RF

Öt egyetem diákjait támogatja az ország leggazdagabb emberének alapítványa

Öt egyetemmel kötött együttműködési megállapodást a Mészáros Csoport - jelentették be a Mészáros Alapítvány ötödik, Egerszalókon megrendezett éves konferenciáján.


Az együttműködésről

A megállapodást a Szegedi Tudományegyetemmel, a Pécsi Tudományegyetemmel, a Pannon Egyetemmel, az Óbudai Egyetemmel és Neumann János Egyetemmel kötötték meg (Mindegyik modellváltó, a szerk.). A Mészáros Csoport együttműködik az egyetemek doktori képzéseivel úgy, hogy a kutatások folytatásához szakmai támogatást nyújt. Az intézmények bevonják a csoport szakembereit az oktatási folyamatokba, a cégcsoport vállalatai pedig együttműködnek a K+F projektekben az egyetemmel, biztosítva az elméleti tudás mellett a gyakorlati ismereteket is.

Félmilliárd ment ösztöndíjakra

Kelemen Beatrix Csilla, a Mészáros Alapítvány elnöke a rendezvényen azt mondta: öt évvel ezelőtt Mészáros Lőrinc azért hozta létre az alapítványt, hogy a válvölgyi fiatalok meg tudják valósítani álmaikat. Azóta 948 Felcsúton, Alcsútdobozon, Vértesacsán, Kajászón, Tabajdon és Válon élő, a felsoktatásban tanuló diák részesült ösztöndíjban. Hozzátette: összesen csaknem fél milliárd forint értékben fizettek ki eddig ösztöndíjakat.

Mészáros Beatrix, a Mészáros Csoport operatív vezetője előadásában ismertette, hogy a csoporthoz tartozó több mint háromszáz cég tíz ágazatban van jelen. Többen piacvezetők közülük, így az építőipari cégek mellett az Opus Global Nyrt., a Hunguest Hotels Zrt., az Opus Tigáz Zrt. és a Talentis Agro Zrt. A cégcsoportnak 25 ezer munkavállalója van, ezzel a legnagyobb nem állami foglalkoztató. Mészáros Beatrix szólt arról is, hogy 2019-ben indították el a Talentis Jump! programot, amelyben a cégek gyakorlati helyet biztosítanak a diákoknak.

A leggazdagabb magyar

Egy évtized után már nem Csányi Sándor áll a 100 leggazdagabb magyar idei listájának élén. A 2021-es rangsort Mészáros Lőrinc vezeti 455 milliárdos vagyonnal, őt az OTP elnök-vezérigazgatója követi 420 milliárdos forinttal.

A járvány okozta válság ellenére tovább nőtt a 100 leggazdagabb magyar vagyona. Az idei - sorrendben 20. - összeállítás adatai szerint az összesített vagyon 5586,7 milliárd forintot tett ki - ugyanez az első 2002-es kiadás összegzése szerint mindössze 632,4 milliárd forint volt.

A harmadik helyen 305 milliárd forinttal Gattyán György, a negyediken Felcsuti Zsolt 246 milliárd forinttal áll.


Ne hagyd ki!