Jogosítványt, for… személyit!
A hitelesítéshez bármilyen hivatalos okirat használható, így útlevél, személyazonosító igazolvány és jogosítvány is. A funkció Japánban már 2019 óta elérhető, de a vállalat most globálisan is bevezeti az újítást. A hitelesítés egyelőre nem lesz kötelező, kivéve azokon a területeken, ahol törvény írja elő a funkció használatát.
Mindenkire gondoltak
A Tinder lépése nem megalapozatlan. A pandémia alatt rengeteg panasz érkezett a céghez a kamuprofilok és az átverések miatt. A hitelesítési folyamatokat egyebek között már a Bumble, a Zoosk és a Wild randiappok is bevezették. A Tinder tájékoztatásában hangsúlyozta, hogy kiemelt figyelmet fordít a felhasználók biztonságára. Ennek az egyik legjobb módja a hivatalos hitelesítés, amely biztosítja, hogy valódi, létező személy van a „vonal" túloldalán.
Tracey Breeden, a Tinder Match Group biztonsági és társadalmi érdekvédelem alelnöke hozzátette, tisztában vannak azzal, hogy egyes felhasználók olyan körülmények között élnekhogy esetükben bajos lehet a hitelesítés. Éppen ezért egyelőre csak opcionális a funkció használata.
Fő a biztonság
A vállalat az elmúlt hónapokban számos biztonsági funkcióval bővítette az alkalmazást. Egyebek között bekerült az appba egy pánik gomb is, amely megnyomásakor összeköti a felhasználót egy kijelölt hatósággal.
A cég néhány hónapja egy másik frissítést is bejelentett, amely lehetővé tenné a felhasználóknak, hogy háttér-információkat szerezzenek a leendő randipartnereikről. Ez a funkció egyelőre még nem érkezett meg a platformra.
A Tinder 2020-ban 1,4 milliárd dollárnyi bevételt könyvelhetett el. Az appot tavaly havonta összesen nagyjából 57 millió ember használta, akik közül 6,6 millióan fizetős felhasználók voltak. A Tinder piaci értéke 10 milliárd dollárra tehető.