egy laptop az ágyon
Fotó: Dave Weatherall/Unsplash

Felcsapnál digitális nomádnak? Ezek a leolcsóbb városok

A világjárvány óta sokan váltak digitális nomádokká, nekik a laptop a munkahelyük és akárhova is utaznak, onnan dolgozhatnak. Erre pedig sok ország kínál megfelelő környezetet: a Norton Finance összegyűjtötte a távmunkát végzők számára a legolcsóbb európai fővárosokat. Budapest is szerepel a listán.


A vállalat utazási szakértői az átlagos bérleti díjak, közüzemi díjak, közlekedési, élelmiszer-, edzőtermi és internetköltségek, valamint az oda-vissza repülőjegyek költségei alapján rangsorolták a fővárosokat. Bár az útiköltség természetesen attól is függ, hogy a világ melyik pontjáról érkezik a digitális nomád, a többi tényező azért átfogó képet ad egy-egy hely megfizethetőségéről.

​A dobogósok

Szkopje

Szkopje

Fotó: Pavol Svantner/Unsplash

Észak-Macedónia fővárosa köztudottan kedvező árú turisztikai célpont, régészeti kincsei és utcai ételei miatt egyaránt népszerű. Szkopje egyik nagy előnye még a tömegközlekedés, amelynek jegyárai a nyugat-európaiakhoz képest elképesztően alacsonyak.

A második helyen Szarajevó, Bosznia-Hercegovina bájos fővárosa áll, ahol kiemelkedően olcsón juthat az odalátogató tartósan szálláshoz. Egy egyágyas lakás a városközpontban átlagosan havi 275 euró (nagyjából 106 ezer forint). A felmérés harmadik helyén a moldovai Chisinau áll, ahol az étkezés kerül fillérekbe.

A lista másik végén olyan utazási célpontok állnak, mint Koppenhága és Dublin, amelyek a legdrágább európai városok közé tartoznak. A bérleti díjak itt átlagosan körülbelül ötször magasabbak, mint az alábbi top 10-es listán szereplő legolcsóbb európai városokban:

  1. Szkopje, Észak-Macedónia
  2. Szarajevó, Bosznia-Hercegovina
  3. Chisinau, Moldova
  4. Szófia, Bulgária
  5. Bukarest, Románia
  6. Belgrád, Szerbia
  7. Budapest, Magyarország
  8. Varsó, Lengyelország
  9. Vilnius, Litvánia
  10. Riga, Lettország

Ne hagyd ki!