A külső munkatársai nagyjából 10 százalékától válik meg az egyik ismert technológiai vállalat. A döntésüket azzal indokolták, az érintettek munkáját át tudják venni egyes mesterséges intelligencián (MI) alapuló eszközök.
Külsős munkatársaitól válik meg a Duolingo – a feladataikat MI látja el a jövőben
Bejelentette az elsősorban online nyelvoktatással foglalkozó nemzetközi technológia vállalat, a Duolingo, hogy megválik a külsős munkatársai nagyjából a 10 százalékától. A döntésüket azzal indokolták, hogy az érintettek munkáját a továbbiakban el tudják végezni egyes MI-n alapuló eszközök is.
A vállalat tartalomgyártásra egyre inkább MI-t használ, mert az sokkal gyorsabb. A Duolingo az alkalmazásban hallható hangokat is egyre inkább MI segítségével állítja elő, és korábban a fogyasztók is találkozhattak MI-n alapuló funkciókkal is. Például a tavaly bemutatott Duolingo Max csetrobotot is tartalmazott, mely elmondta, miért voltak jók vagy hibásak a felhasználók válaszai a nyelvtanuló alkalmazásban
- írja Luis von Ahn, a cég vezérigazgatójának korábbi tájékoztatása alapján a VG.
A cég szóvivője hangsúlyozta, bár sokan tartanak attól, hogy a mesterséges intelligencia el fogja venni a munkájukat, a mostani leépítés nem a belsősöket, hanem külsős szerződéssel dolgozókat érint. Ráadásul a cég alkalmazottai és a külsős munkatársai is alkalmaznak MI-eszközöket a munkájukhoz.
Kezdetét veszi az emberszabású robotok tömegtermelése
Egyébként az amerikai Agility Robotics 2020-ban mutatta be a két lábon járó, emberformájú robotját. Abban bíztak, a szerkezetek forradalmasíthatják a csomagszállítást. Később egy másik robotverziót is kifejlesztett a vállalat, kifejezetten raktári és veszélyes munkákhoz az Egyesült Államokban.
A cég a napokban újabb mérföldkőhöz érkezett: az idén megnyitja az első humanoid robotokat sorozatgyártó üzemét, a RoboFabot, Oregon államban, Salemben.
Az Axios arról ír, az Agility Robotics Digit nevű robotjából eddig körülbelül százat gyártottak. Azonban a gyártósor áthelyezése és bővítése lehetővé teszi, hogy évente akár 10 ezerre növeljék a termelésüket.
Azonban az Agility Robotics nem az egyetlen cég, amely humanoid robotokat gyárt. Ilyen fejlesztés például a Teslánál az Optimus, vagy a Boston Dynamicsnél az Atlas. Továbbá Peking is bejelentette: Kína 2025-ben kezdhet emberszabású robotok tömeggyártásába.