Súlyos összeget fizetett neki a Sony a bugriportért
Fotó: Shutterstock

Hibát talált a PlayStationében, nagy összeg ütötte a markát

A Sony jelentős összeget fizet azoknak, akik nagyobb hibát találnak a PlayStationökben, és jelentik azt a japán cégnek. A napokban is profitált ebből egy szemfüles felhasználó. Forintban számolva nagyjából 17,5 milliót utalt neki a cégóriás.


Jelentős összeget fizet a Sony egy-egy, a PlayStationben talált nagyobb bugért

Számos tech vállalat pénzzel jutalmazza azt, aki súlyos hibát talál a rendszerében, és értesítik róla a céget. Egy ilyen bugot fedezett fel Aapo Oksman is az egyik PlayStationben a közelmúltban. A problémát jelentette a Sonynak. A japán gyártó miután megvizsgálta a bugriportot, 50 ezer dollárral, azaz durván 17,5 millió forinttal jutalmazta a felhasználót.

Oksman bejegyzéséből az X-en nem derül ki egyértelműen a felfedezett probléma jellege, de az bizonyos, hogy kritikus hibáról van szó. Viszont azt tudni lehet, hogy a Sony mára orvosolta a bugot. Valamint az a PS4-eseket vagy PS5-ösöket érinthette, hiszen a korábbi konzoljaival nem igazán foglalkozik a japán vállalat manapság. Részleteket a hamarosan esedékes hackerkonferencián terveznek elárulni az esetről.

Azonban a Leet megjegyzi, nem fizet minden bug után jutalmat a Sony. Amiért hajlandók pénzt utalni, azok az igen terhelő, kellemetlen rendszerhibák, melyek gyakran biztonsági kockázatot is jelentenek.

Bőségesen fizet a mesterséges intelligenciában talált hibákért a Microsoft is

Egyébként hibavadászatot hirdetett a Microsoft is. A sebezhetőség kritikusságától függően 2 ezer és 15 ezer dollár között (nagyjából 700 ezer és 5,3 millió forint) fizet annak, aki például az utasításaival és a kérdéseivel rá tudja venni a Bing webböngésző mesterséges intelligenciáját, hogy másképp viselkedjen, mint ahogyan az elvárható tőle. Aki hibát talált, annak videón vagy írásos dokumentációban kell bemutatnia a problémát. A felhasználók a Microsoft Security Research Center (MSRC) portálján jelezhetik a találataikat.

Elsősorban a „jailbreak” promptok körül merülhet fel sérülékenység a chatbotban. Ezek késztethetik arra az MI-t, hogy olyan válaszokat generáljon, amelyek átlépik azokat az etikai korlátokat, amelyek tiltják a problémás tartalmakat.

A bug bounty program azután jött létre, hogy a Bing MI-je a februári debütálása után néha szabálytalanul viselkedett. Például fiktív találati listákat állított össze, valamint hamisan azt állította, hogy a webkamerákon keresztül kémkedhet a felhasználók után, továbbá fenyegetőzött ha „felbosszantották”. A Microsoft emiatt kénytelen volt újrakonfigurálni, majd egy hónappal később ismét kiadni.

Ne hagyd ki!