Budapestre és a környékére
Fotó: Shutterstock

Már havi nettó 1 millióért is keresnek itthon szakácsokat

Jelentős a munkaerőhiány a hazai vendéglátásban is. Ezt bizonyítja például az a Facebookon terjesztett hirdetés, amelyben havi nettó egymilliós fizetést kínálnak szakácsoknak budapesti, illetve környékbeli éttermekben.


Havi egymillió forint szakácsoknak Magyarországon

A JOLA Holdinghoz köthető, 139 ezer követővel rendelkező ”JOLA kívül, belül otthon” nevű oldal a Facebookon keres szakácsokat Budapesti és környékbeli éttermekbe.

1.000.000 Ft/hó. Hogy az első kérdésre válaszoljunk. Szakácsot és séfet keresünk

írja a poszt, amelyet a Vg szúrt ki.

Bár a cég elsősorban építőanyag-kereskedelemmel foglalkozik, vannak érdekeltségei a vendéglátásban is. Vendéglátóhelyei vannak egyebek mellett Szombathelyen, Komlón, Gyálon, Felsőcsatáron és Szigetszentmártonban, de rendelkeznek belvárosi fine dining étteremmel, szállodával, valamint pizzériával is.

Részünkről valóban korrekt fizetést, főállást, szabadságot személyzeti étkezést, kedvezményes nyaralási lehetőséget kínálunk

– fogalmaz a cég a hirdetésében.

Kevésbé keresik a cégek a diplomásokat, mint a korábbi években

Egyébként a Profession.hu februári adataiból derült ki, a cégvezetés és menedzsment; a jog, jogi tanácsadás; valamit a marketing, média, PR volt a három legkeresettebb terület a munkavállalók részéről a diplomát igénylő munkaterületek között az elmúlt egy évben. A munkáltatók pedig elsősorban a fogorvos, orvos, szakorvos; a minőségbiztosítási mérnök; a tanító, tanár, pedagógus; valamint a mérnök vezető területeken kerestek diplomával rendelkező alkalmazottakat. Emellett egy pályakezdő átlagos bérigénye nagyjából nettó 308 ezer forint volt 2023-ban.

A portál kutatása arra is rávilágított, csökkent a diplomát elváró hirdetések aránya az elmúlt években. Például amíg 2020-ban az összes hirdetés 34 százaléka tartalmazott felsőfokú végzettségre vonatkozó kritériumot, 2022-ben csak 26 százalék, tavaly pedig 25 százalék.

Olyan munkakörökben van még mindig nagy jelentősége, ahol jogszabály írja elő. Például az oktatói, pedagógiai, egészségügyi pozíciók, vagy azok a hiányszakmák, ahol esszenciális a felsőfokú képzettség, például a mérnöki állások

nyilatkozta Tüzes Imre, a Profession.hu üzletfejlesztési igazgatója néhány hete.

A szakember szerint az igény csökkenése a felsőfokú végzettségre például azzal magyarázható, hogy megváltozott a munkaerőpiacon a kereslet-kínálat aránya. Emellett fajsúlyosabbá vált a felvételkor a jelentkező attitűdje, a hozzáállása és a benne rejlő potenciál.

Ne hagyd ki!