Az avokádót világoszöld húsa meglehetősen semleges ízvilágú, viszont a fogyasztásának számos pozitív hatás tulajdonítható. Például csökkentheti különböző szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának az esélyét, valamint segíthet fogyási célok elérésében is.
Számos pozitív hatással járhat az avokádófogyasztás
Bár az avokádó íze meglehetősen semleges, a fogyasztásának számos pozitív hatása lehet az emberi szervezetre. Például csökkentheti a szív- és érrendszeri problémák kialakulásának az esélyét, valamint a vitamintartalma miatt kitűnő antioxidáns is. Emellett számos ásványi anyag és rost forrása, illetve telítetlen zsírsavakat is tartalmaz. Hozzájárulhat az általános egészség fenntartásához és segíthet számos betegség megelőzésében.
A Magyar Mezőgazdaság megjegyzi, a kutatások szerint heti két avokádó fogyasztása 21 százalékkal csökkentheti a szívkoszorúér-betegség kialakulásának az esélyét. Emellett azoknál, akik rendszeres fogyasztók, az általános koleszterinszint jellemzően jó értékeket mutat. Továbbá alacsonyabban van a rossz koleszterin (LDL) szintje is, valamint magasabban a jó koleszteriné (HDL) azokhoz képest, akik nem élnek ezzel az élelmiszerrel.
Hozzáteszik, az avokádóban nagy mennyiségben található például magnézium, B-6-vitamin, folsav, valamint gyulladáscsökkentő omega-3 zsírsav. A telítetlen zsírsavai pedig hatással vannak az emésztőrendszer mikroorganizmusaira, így erősíthetik a bélrendszer egészségét is.
Az avokádó fogyasztása akár a fogyásban is segíthet
Catherine Gervacio dietetikus, valamint Lisa Richards egészségügyi és táplálkozási szakértő szerint is kimondottan egészségesek az avokádó zsírja. Akár fogyókúra alatt is ajánlott lehet az avokádófogyasztás, hiszen segíthet csökkenteni a hasi zsírokat, valamint más egészségügyi előnyökkel is járhat.
Az avokádó egyszeresen telítetlen zsírsavakban gazdag, amelyek számos szív- és érrendszeri, valamint emésztési előnnyel járnak a fogyás mellett. (…) Az avokádó C-vitamin-tartalma képes felvenni a harcot a szabad gyökökkel, amelyek lelassíthatják az anyagcserét. (…) A szívbarát egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírok kiváló forrásának nevezik, amelyek segíthetnek csökkenteni a rossz koleszterinszintet és a szívbetegségek kockázatát
- idéztük Gervaciot.
Az avokádó a C és B-6 mellett gazdag E- és A-vitaminokban is, amelyek antioxidánsként is működnek. Továbbá jelentős a rosttartalma, így fogyasztása javíthatja az emésztést és tartósabbá teheti a jóllakottság érzését.
Akár salátához adjuk, pirítósra kenjük, vagy egészséges zsiradékként használjuk a főzés során, az avokádó számos olyan egészségügyi előnnyel jár, amelyek miatt minden diéta remek kiegészítője
- mondta Richards.