Nem kap több frissítést, sőt, az újabb Windows-okba be sem fog kerülni az egyszerű szövegszerkesztő a jövőben. A program 1995 óta szerves része az operációs rendszer azóta megjelent verzióinak.
Elbúcsúzik a WordPadtól a Windows
Nem lesz benne a következő Windows-okban a WordPad, és a továbbiakban frissítést sem kap
- írja bejegyzésében a Microsoft.
Tehát a tájékoztatásuk alapján nem tűnik el a szövegszerkesztő, azonban a jövőre várható Windows 12-ben már nem lesz benne, ahogyan az azt követőkben operációs rendszereikben sem.
Helyette a vállalat az egyébként fizetős Wordöt ajánlja az ügyfeleinek .doc és .rtf fájlokhoz, valamint .txt-hez a jegyzettömböt, vagyis a NotePad-et.
A Windows 95 1995-ös megjelenése óta a Windows operációs rendszerek része volt a WordPad. Azonban a fejlesztése a Windows 8 2015-ös piacra dobása után gyakorlatilag leállt.
Google Chrome felhasználóknak kedveskedik a Microsoft
Egyébként egyre több felhasználónak engedélyezték a hozzáférést a Microsoft Bing mesterséges intelligencián alapuló chatbot klienséhez a világ legnépszerűbb webböngészőjének számító Chrome-on az utóbbi napokban. Sőt, egy blogbejegyzésben a redmondiak megerősítették, hogy a Bing Chat mellett a Bing Chat Enterprise is elérhetővé vált a Google böngészőjében a windows-os, a mac-es és a linuxos felhasználóknak.
Meglepő lehet, hogy rivális rendszerekben is elérhetővé tették a programot a fejlesztők. Feltehetően a Microsoft úgy véli, így sokkal többen fogják alkalmazni. Olyanok is, akik korábban nem voltak hajlandók használni az Edge-t.
A Bing Chat Enterprise például abban különbözik a chatbot hagyományos verziójától, hogy az általa összegyűjtött adatokat nem engedi kijutni a felhasználója szervereiről.
Átrendeződések a webböngészők piacán
Óriási az előnye a Chrome-nak a webböngészők piacán. Az AtlasVPN statisztikái alapján idén májusban a felhasználói bázisa a Google netes keresőjének 3,3 milliárd fő volt.
A Chrome-ot követi az Apple Safarija 1,1 milliárd felhasználóval. A program tavaly lépte át a milliárdos határt.
Mérföldkőhöz érkezett a Microsoft Edge is. A május előtti hónapokban mintegy 50 millió fővel nőtt a felhasználói bázisa, így könnyen elérheti a 300 milliót (akkor 285 millió fő volt). A növekedés legalább azzal magyarázható, hogy a böngésző jelentős fejlesztésen esett át a közelmúltban.
Az Edge után a negyedik helyen az Opera állt a felhasználóinak a száma alapján 151 milliós értékkel. A program különösen nagyot ment az elmúlt időszakban, hiszen tavaly április és idén május között 40 százalékos növekedést ért el. A szakértők az eddigi bővülést a játékosokra kihegyezett Opera GX népszerűségével magyarázzák.
Az egykoron piacvezető Mozilla Firefox 150 millió felhasználóval az ötödik volt a sorban.
A sort pedig a Samsung Internet böngészője zárjta, 135 millió felhasználóval.