Jobbnak látják a videómegosztó vezetői, ha teljesen átalakítják a platformot
Fotó: Shutterstock

Alapjaiban újulhat meg a TikTok

Gyökeres változások előtt állhat a TikTok. Teljesen újfajta videók készítésére ösztönzi a vezetőség a tartalomgyártókat. Jöhetnek a fekvővideók és a 30 perces formátumok. Úgy tűnik, a platform egyre inkább a YouTube babérjaira tör.


Nagy átalakulás előtt állhat a TikTok

Az álló helyett fekvő, sőt, időben hosszabb videók készítésére ösztönzi a TikTok a tartalomgyártókat. Ráadásul azt ígéri a platform, a közzétételt követő 72 órán belül „feljavítja” ezeket a tartalmakat.

Sőt, azok az alkotók videói, akik több mint három hónapja fent vannak a videómegosztón, jogosultak egy úgynevezett nézettségi boostra, azaz nézettségnövelésre, amennyiben nem hirdetésekről vagy politikai pártoktól tartalmairól van szó.

Emellett a Leet megemlíti, hogy a hosszabb, 30 perces tartalmak tesztelése is folyik. Márpedig mindezek a változások abba az irányba mutatnak, hogy a YouTube babérjaira törne a kínai eredetű videómegosztó.

Hozzáteszik, a platform új paywall-programja, a Series már lehetőséget ad a tartalomgyártóknak, hogy legfeljebb 20 perces videókból akár 80 darabos gyűjteményeket készítsenek az előfizetőiknek. Ezeket 1 és 190 dollár között árazhatják. A bevételekből persze részesedést kap a TikTok.

Ötből egy tini lehet YouTube vagy TikTok függő 

Egyébként a Pew Research Center kutatása szerint az amerikai tinédzserek életére jelentős hatása van a közösségimédia-platformoknak, különösen a videós szolgáltatásoknak.

A vizsgált 13-17 év közötti korcsoportban a YouTube és a TikTok a legnépszerűbbek. Az előbbi népszerűsége kiemelkedő, hiszen a felmérésben résztvevők 93 százaléka rendszeresen használja a Google videostreaming-szolgáltatását. Sőt, 16 százalékuk azt nyilatkozott, "gyakorlatilag folyamatosan" a YouTube-on van. A TikTokot 63 százalékuk használja rendszeresen (17 százalékuk "gyakorlatilag folyamatosan"). A harmadik legnépszerűbbek a Snapchat (60 százalék), a negyedik pedig az Instagram (59 százalék).

Mindemellett az is kiderült, csökkent a Facebook népszerűsége. A megkérdezettek csupán egyharmada használja rendszeresen, amíg nyolc-kilenc évvel ezelőtt ez az arány 71 százalék volt. Az Instagram népszerűsége stagnálást/enyhe csökkenést mutat.

Az amerikai tinédzserek közösségimédia-használati mintázata az elmúlt években jellemzően nem változott. Sem a Twitter/X körüli problémák, sem a TikTok kínai tulajdonosi háttérével kapcsolatos aggodalmak nem változtattak a piaci trendeken.


Ne hagyd ki!