Virtuális farmot indított a Trimble számítástechnológiai vállalat gazdáknak, hogy a segítségükre legyen precíziós gazdálkodásuk kialakításában. Az oktató-önképző platformon számos egyéb szolgáltatás is elérhető.
Virtuális térben a mezőgazdaság
A fejlesztés a gazdáknak nyújt lehetőséget élethűen kipróbálni a precíziós mezőgazdaság különböző területeit pénzügyi vagy műszaki kockázat nélkül. Egyénekre szabva segíthet kiválasztani a legmegfelelőbb megoldásokat és eszközöket egy valós beruházáshoz, akár a megvalósítást segítő pályázatot megelőzően. A személyes szakértői konzultáció mellett pedig segítséget nyújthat az egyes eszközök használatának elsajátításában is – írj az Agroinform.hu.
A kaliforniai székhelyű Trimble számítástechnológiai vállalat továbbá egy virtuális farmot is fejlesztett, azon keresztül próbálja bemutatni a precíziós gazdaság rejtelmeit. A felhasználók sétálhatnak a digitális farmon, ami reális, a mindennapokban felmerülő kihívásokat is tartogat a számukra. A platformon kapcsolatba is léphetnek a gazdák a Trimble képviselőivel, akik segíthetnek a mindennapjaiban felmerülő gazdálkodási problémákra modern megoldásokat találni.
Mindenképpen megemlítendő azonban, hogy a Trimble megoldásai sem képesek helyi vagy globális gazdasági tényezők befolyásolására, azonban megkönnyíthetik a gazdálkodást az általuk bemutatott újszerű technológiák által.
Amiben segítséget nyújthat a platform
A cikk néhány felsorol néhány példát is, amiben a platform a gazdák segítségére lehet:
Sokkal nagyobb lehetőségek a hazai mezőgazdaságban
Korábban ebben a cikkünkben írtunk arról, hogy Nagy István agrárminiszter szerint a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar nagyjából 20 millió ember ellátására képes. Ehhez azonban nem elégséges a hazai technológia jelenlegi színvonala. A tárcavezető szerint ezért a precíziós gazdaság kialakítása lenne a cél idehaza is.
Ehhez pedig a korábbiakon túl további 1400 milliárd forint támogatást tud biztosítani a kormány a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára. Valamint egy mintegy nyolcmilliárd forint keretösszegű forrás nyílik meg az élelmiszeripar technológiai beszállítóinak hamarosan. A pályázatokat benyújtani március 11-e és 31-e között lehet majd.