Sokan semmi pénzért nem adnák fel az otthoni munkavégzést. Mások - főleg a fiatalabb munkavállalók - pedig csak extra juttatásokért mennének vissza az irodába dolgozni. Például több pénz, utazási kedvezmény és ingyenes ebéd szerepel a kívánságlistájukon.
Ingyen sokan nem adnák fel a home office-t
1035, javarészt nagyvállalatoknál távmunkában dolgozó brit menedzsert kérdezett arról a Chartered Management Institute, mivel lehetne őket rávenni arra, hogy a részleges vagy teljes home office helyet mind az öt napot az irodában töltsék.
A 35 év alattiaknak nagyjából a fele jelentette ki, csak fizetésemelésért cserébe menne vissza az irodába dolgozni. De hasonló feltételeket szabna a 35-54 évesek 29 százaléka is. Az 55 év felettieknél ez az arány 19 százalék volt.
10 százaléknál nagyobb emelést a fizetésemelést igénylők 43 százaléka igényelne. Azonban a fiatalabb vezetők 42 százaléka beérné ingyenes ebédekkel és utazási költségtérítéssel is.
A rugalmas munkaidő-beosztás szintén vonzó lehetőségnek bizonyult: a megkérdezettek 40 százaléka mondta, hogy az is motiválná.
Azonban a válaszadók 13 százaléka jelentette ki, semmivel sem lehet rávenni arra, hogy bejárjon az irodába – írja a CNBC.
Kisebb az előléptetés esélye, de boldogabbá tehet a távmunka
Egyébként az amerikai Resume Builder kutatása kimutatta, a távmunkában dolgozókat kisebb eséllyel léptetik elő, mint a fizikailag az irodában tevékenykedő társaikat. Azonban stresszből is kevesebb juthat nekik.
Az 1190 fő részvételével készült felmérés szerint amíg a home office-ban lévők 42 százaléka kapott előléptetést tavaly, addig az irodában dolgozók 55 százaléka. Viszont a hibrid munkavégzésnél ez az arány az utóbbi értékhez nagyon közeli, 54 százalékos volt – számolt be róla a Business Insider.
Az is kiderült, a távmunkások 41 százaléka kapott legalább 10 százalékos béremelést 2023-ban. Ezzel szemben az irodai és hibrid munkavállalók 50 százaléka.
Azonban a felmérés arra is rávilágított, a home office-ban dolgozók boldogabbak lehetnek az irodába járó kollégáiknál. A távmunkások kevesebb stresszről és boldogtalanságról számoltak be: 8 százalékuk minősítette a mentális egészségét „rossznak vagy szörnyűnek”, szemben az irodában dolgozók 11 százalékával. Emellett az irodai alkalmazottak 43 százaléka jelentett magas stresszszintet, viszont a home office-osoknál ez az érték "csupán" 30 százalék volt.
Az is kiderült, az irodai munkavállalók fele tervez új állást keresni 2024-ben. Ezzel szemben a távmunkások nagyjából harmada készül ugyanerre.