Úgy döntött a Microsoft, a tervezettnél tovább támogatja frissítésekkel a Windows 10-es operációs rendszerét. Azonban nem fogja ingyen megtenni. Mindeközben olybá tűnik, érkezik a Windows 12 is.
A vártnál tovább támogathatja a Microsoft a Windows 10-et, de nem teszi ingyen
A korábbi, hivatalos információk szerin 2025. október 14-éig támogatja frissítésekkel a Microsoft a Windows 10-et. Annak ellenére, hogy továbbra is több mint százmillióan használhatják az operációs rendszert.
Azonban a redmondiak a héten bejelentették, három évvel meghosszabbítják a Windows 10 támogatását. Tehát 2028-ig fog frissítéseket kapni, azonban nem ingyen. Éves díjat kell fizetni a fejlesztésekért 2025 után. Korábban a Windows 7-nél élt hasonló megoldással a Microsoft, azonban akkor csak a céges ügyfeleik választhattak ilyen opciót. Viszont a 10-esnél bárki.
Ha továbbra is használni szeretné a Windows 10 rendszert a támogatás 2025. október 14-i lejárta után, lehetősége lesz regisztrálni számítógépét a fizetős Extended Security Updates (ESU) programba. Az ESU program lehetővé teszi, hogy a PC-k továbbra is megkapják a kritikus és fontos biztonsági frissítéseket, éves előfizetésen keresztül. További részleteket, beleértve az árakat is, egy későbbi időpontban közöljük
- idézi a Microsoft tájékoztatóját a Leet.
Jövőre érkezhet a Windows 12
Egyébként iparági pletykák korábban is keringtek arról, hogy már 2024-ben megjelenhet a Windows operációs rendszer legújabb, 12-es verziója. Azonban a fejlesztő Microsoft eddig nem erősítette meg a híreszteléseket. Viszont a napokban belengették a szoftver érkezését is.
A Windows Insider Program csapata végzi a Windows következő verzióinak a fejlesztését, valamint ezen folyamat bemutatását a nagyközönségnek. Ők közölték a hivatalos X csatornájukon (korábbi Twitter), hogy - több más mellett - "új Windows Kliens" és "új Windows Szerver" érkezése várható 2024-ben. Tehát az utóbbi azt is jelenti, hogy a Microsoft egy új, szerverekre szánt Windows-t is bemutathat jövőre.
Egyelőre arról nincsenek információk, mik lesznek a Windows 12 főbb fejlesztései. Azonban szinte biztos, hogy nagy hangsúlyt fognak kapni a mesterséges intelligencián alapuló technológiai megoldások.
Továbbá igen valószínű, hogy az ARM platformot egyenértékűvé léptetik elő a klasszikus, x86-os architektúrával. Így abszolút támogatni fogják a futtatást az ilyen típusú processzorokra épülő gépeken is.
Viszont az új kliens és a szerver hivatalos bejelentése a Microsofttól egyelőre várat magára. Azonban elég valószínű, hogy legkésőbb a jövő tavaszi BUILD konferencián sort kerítenek rá.